Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ekshumacja to proces polegający na wydobyciu z grobu i przeniesieniu szczątków osoby zmarłej. Może to mieć miejsce w obrębie jednego cmentarza bądź też między cmentarzami. Taką usługę wykonuje się najczęściej na prośbę rodziny Zmarłego, która chce, aby Bliski był pochowany bliżej ich miejsca zamieszkania. Ekshumacja może też być wykonana z powodu likwidacji cmentarza lub na wniosek sądu albo prokuratora w sytuacji, w której ciało stanowi dowód w procesie.

Wydobycie szczątków to operacja skomplikowana, który może zostać przeprowadzona wyłącznie przez doświadczonych pracowników zakładu pogrzebowego. W firmie Karczewski w Żurominie dysponujemy odpowiednią wiedzą oraz sprzętem, który pozwoli nam wykonać ekshumację w sposób bezpieczny dla ludzi i środowiska oraz z zachowaniem poszanowania ciała Osoby Zmarłej.

Ekshumacja może odbyć się wyłącznie w godzinach porannych w okresie jesienno-zimowym, a dokładniej od 16 października do 15 kwietnia. Zlecenie na wykonanie tej usługi mogą Państwo zgłaszać w biurze zakładu Karczewski lub pod numerami telefonów 23 657 30 72 oraz 508 262 767